Kangad ja mina

kristi

Kangastega töötamine on minu jaoks üha uusi ja uusi väljakutseid esitav, ent samas väga nauditav teekond. Erinevad tekstiilid on justkui inspireeriv galerii mitmesugustest isiksustest. Igal kangal on oma hingeelu ning seetõttu lähenen neile individuaalselt. Materjali loomust tunnetades on koostöö meie vahel sõbralik ja teineteist mõistev.
Tänapäeval varieerub kangaste koostis lõputult. Erinevad osised materjalis ja nüansirikkus võimaldavad mitmekülgset ning loomingulist käsitlust.

Õhuline ja voogav organza on isepäine ja veidi allumatu, tantsib ja veiderdab. Samet nõuab erilist tähelepanu ja pühendumist, temaga sõbraks saada on pigem kompamine ja katsetamine, aga kui kord … Puuvillase riidega kohtumine on kui pidupäev, temaga koostöö on kerge ja ladus, suhtlus nagu vana hea sõbraga. Pitsiline kangas soovib õrna ja delikaatset lähenemist, pean olema tähelepanelik ja osav, sest pitsikesed on tundlikud, aga samas eneseteadlikud oma võludest, vahest suisa kapriissed.

Nõelakese loomine

Enne professionaalse õmblemise juurde jõudmist töötasin raamatukogutöötajana. Armastan raamatuid väga ja pean kirjandusmaailmast lugu, kuid peale aastakümnete pikkust tööd tähendasin endas tärkamas ühe suuremat vajadust eneseväljendamise järgi käsitöös. Ühel hetkel tundsingi, et kui ma nüüd ei muuda oma tööalases elus midagi, võin hiljem põnnama lüüa. 2015. aasta kevad tundus olevat õige hetk muutuseks. Julguse pöörde tegemiseks sain tänu õppimisele Tallinna Tööstushariduskeskuses, kus õppisin õmblemisega seotud teoreetilisi aineid ja praktiseerisin sisustustekstiilide õmblemist.

Naudin oma tööd väga, isegi puhkepäevadel kipun õmblusmasinaga vuristama. Olen ettevõttes ainuke töötaja, seega on väljakutseid palju, aga samas on väga põnev iga päev midagi uut juurde õppida, ja just midagi sellist, millest varem aimugi polnud.

Kristi Tamm, Nõelake OÜ