Kardinamaailm on suur ja lai. Aknakatete puhul on rohkelt erinevaid stiile ja mudeleid.
Ammu enam pole kardinad pelgalt kangatükk akna ees! Kardin võib olla Sinu kodu eredaim sisustuselement, mis köidab pilku ja pakub silmailu.
Kardinaid valides tuleks läbi mõelda, millist eesmärki konkreetne aknakate täitma peaks. Kas on selleks kasutusmugavus, kaitse võõraste pilkude eest, vari päikese eest, disain või kõik need omadused koos? Uuri lähemalt!

Kardinate stiil on muutumas lihtsamaks, sest tänapäeva kangad on ise juba niivõrd põnevad ning lihtsa vormiga on võimalik tekstiilide mitmekülgsus esile tuua ja nende ilu rõhutada.
Tekstiilkardinad on olnud väga populaarsed läbi aegade. Samas armastatakse ka tehnilisi roomakardinaid ning lakoonilisi paneelkardinaid.

Roomakardinatele annab tekstiil pehmema ilme, mehhanism on varjatud kangaga. Roomakardinat iseloomustab voltide moodustumine kardina ülestõmbamisel.

Tekstiilist paneelkardinad on konkreetse ja lihtsa joonega, sobivad hästi modernse ja minimalistliku kodukujundusega, samuti ühiskondlikesse ruumidesse.

Kardinate õmblemiseks on väga olulised akna mõõdud. Akna mõõtude võtmisega saab igaüks suurepäraselt hakkama, annan selleks ka täpsed juhised. Aga kui on vaja, tulen võtan mõõdud ise. Soovi korral pakun ka kardinate paigaldust. Võta julgesti ühendust!

Ideede ja inspiratsiooni kogumise pildid